ویکی‌دافوس:درباره

از ویکی‌دافوس
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سایر زبان‌ها: فارسی english عربی
نمایی از سامانه ویکی‌دافوس

ویکی‌دافوس، سامانه دانش‌نویسی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، دانش‌نامه‌ای است همگانی و آزاد؛ بدین معنی که همه می‌توانند به نوشتن و ویرایش نوشتارهای موجود در آن بپردازند. البته این نوشتارها و ویرایش‌ها باید مطابق با اساس‌نامهٔ ویکی‌دافوس باشند؛ یعنی مطالب بی‌طرفانه و بدون پایمال کردن حق نشر دیگران نوشته شده باشند. مدیریت بررسی نوشتارها ابتدا توسط خودِ کاربران انجام می‌شود. سپس مدیریت مسئول نسبت به اعمال سیاست‌های نشر دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدام می‌نماید.

دانشنامه ویکی‌دافوس برای اولین بار در 22 بهمن سال 1398 به اهتمام فرماندهی وقت دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا امیر سرتیپ دکتر حسین ولی‌وند زمانی تهیه و رونمایی شد. این دانشنامه به اهتمام استادان و دانشجویان دافوس از آن زمان تاکنون در حال توسعه روزافزون می‌باشد.

شکل و حالت همکاری گروهی که در دانشنامه ویکی‌دافوس ایجاد شده برگرفته از سیاست‌ها و روش‌های مبتکرانه سایت مشهور ویکی‌پدیا می‌باشد. اصول هوشمندانه‌ای که ویکی‌دافوس بر پایه آن‌ها بنا شده باعث شده‌است که این مجموعه از اطلاعات با پویایی دائمی به سوی تکمیل شدن و تکامل پیش برود. ویکی‌دافوس را می‌شود به مثابه انسان بزرگ و خردمند در نظر گرفت که سلول‌های پیکره‌اش از بی‌شماری انسان فعال تشکیل یافته است.

جستارهای وابسته

  1. سامانه بازی جنگ رایانه‌ای (فاز یکم: اتوماسیون تمرینات نظامی) (DMS)
  2. سامانه فراگیر مدیریت آموزش و پژوهش (EMS)
  3. سامانه مدیریت پایان‌نامه‌ها
  4. سامانه مطالعات گروهی
  5. سامانه ارزیابی
  6. سامانه مدیریت یادگیری سورنا (LMS)
  7. زیرسامانه اعتبارات و اسناد مالی